Claude Lecouteux „Germanų mitologijos žodynas“

247 psl. | 140×220 | © 2006 | ISBN: 9955-656-34-4
Iš prancūzų kalbos vertė Diana Bučiūtė
Šis unikalus žodynas, garsaus specialisto veikalas, atskleidžia mums visą vienos iš didžiausių Europos kultūrų turtingumą ir poeziją.

5.99

Add to wishlist

Zyfrydas, Odinas, Lorelei, Alksnių karalius – gerai žinomi mitiniai personažai. Tačiau germanų mitologija, tiksliau tariant, germanų-skandinavų mitologija, paplitusi nuo Vokietijos iki Islandijos, – dažnai dėl apgailėtinų interpretacijų tam tikrais istoriniais laikotarpiais tampanti prietarų auka, – atskirai tebėra menkai pažįstama.

Šis žodynas, aprėpiantis laikotarpį nuo Viduramžių iki mūsų dienų ir pirmiausia besiremiantis „Edomis“, legendomis ir liaudies tradicijomis, kviečia mus pasivaikščioti po užkerėtas erdves, kur gyvena daugybė dievų, fėjų, elfų, kaukų, vaidulių, nykštukų ir milžinų. Žodyne, be kita ko, aprašomi šaltinių ir medžių kultai, pagrindiniai maginiai ritualai, pasakojama apie amžinas Prakeiktojo medžioklio klajones, keistą Pėterio Šlėmilio nuotykį ir aibė kitų pasakiškų istorijų… Taigi šis unikalus žodynas, garsaus specialisto veikalas, atskleidžia mums visą vienos iš didžiausių Europos kultūrų turtingumą ir poeziją.