Aurimas Švedas „Matricos nelaisvėje: sovietmečio lietuvių istoriografija“

335 psl. | 150×240 | © 2009 | ISBN: 978-9955-656-68-5

Knygos autorius ėmėsi analizuoti istorijos mokslo bei praeities tyrinėtojų situaciją 1944–1985 m., keldamas klausimus, kaip veikė istorinę realybę simuliuojantys mechanizmai, kokius Lietuvos praeities siužetus ir laikotarpius pastarųjų veikla išdarkė labiausiai, kas iš istorikų ideologinio preso smūgių akivaizdoje palūžo, o kas išdrįso nemeluoti.

6.99

Add to wishlist
Kategorijos: , Žymos: , ,

Sovietmečio istorija – netolima, bet prieštaringa, kupina neatsakytų klausimų, kelianti daug aistrų. Knygos autorius nepabūgo šių iššūkių ir ėmėsi analizuoti istorijos mokslo bei praeities tyrinėtojų situaciją 1944–1985 m., keldamas klausimus, kaip veikė istorinę realybę simuliuojančios Matricos mechanizmai, kokius Lietuvos praeities siužetus ir laikotarpius pastarųjų veikla išdarkė labiausiai, kas iš istorikų ideologinio preso smūgių akivaizdoje palūžo, o kas išdrįso nemeluoti.

Knygoje sukurtą pasakojimą apie istoriją ir istorikus Matricos nelaisvėje iliustruoja gausi vaizdinė medžiaga, kuri tinka „kinematografinei“ teksto koncepcijai – per šiurpią cyberpunk stiliaus ateities distopiją kuriančių filmų trilogijos prizmę pažvelgti į kartais ne mažiau tamsią ir kupiną paslapčių praeitį.