Sold Out

Darius Baronas „Vilniaus pranciškonų kankiniai ir jų kultas XIV–XX a.“

723 psl. | 150×220 | © 2010 | ISBN: 978-9955-656-94-4

Autorius tyrinėja Vilniuje 1341, 1369 m. ir Moldavijos mieste Serete 1378 m. įvykusios pranciškonų kankinystės bei atskleidžiama faktais praturtinta pranciškonų kankinių gerbimo Lietuvoje istorija. Knygoje originalo kalbomis su vertimu į lietuvių kalbą skelbiami šaltiniai apie Vilniaus pranciškonų kankinystes ir vėlesnes pastangas puoselėti Vilniaus pranciškonų kankinių kultą.

10.99

Neturime

Kategorijos: , Žymos: , ,

Šioje knygoje pirmą kartą nuodugniai tyrinėjamos Vilniuje 1341, 1369 m. ir Moldavijos mieste Serete 1378 m. įvykusios pranciškonų kankinystės bei atskleidžiama spalvingais faktais praturtinta pranciškonų kankinių gerbimo Lietuvoje istorija.

Kokią reikšmę turėjo XIII–XV a. pranciškonų misijos Lietuvai tampant krikščioniška šalimi? Koks tikrovės ir legendos santykis pasakojimuose apie Vilniaus kankinius pranciškonus? Kokios prasmės glūdi legendoje apie pranciškonų kankinius? Kaip buvo puoselėjamas kankinių atminimas ir kaip jis susijęs su Vilniaus pranciškonų konventualų bei bonifratrų bažnyčiomis ir Trijų kryžių kalnu? Kodėl ir kada Vilniaus pranciškonų kankinių kultas, taip ir nesulaukęs oficialaus patvirtinimo, išblėso?

Knygoje originalo kalbomis drauge su vertimu į lietuvių kalbą skelbiami svarbiausi šaltiniai apie Vilniaus pranciškonų kankinystes ir vėlesnes pastangas puoselėti Vilniaus pranciškonų kankinių kultą.