50%

Emmanuel Levinas „Apie Dievą, ateinantį į mąstymą“

357 psl. | 130×190 | © 2001 | ISBN: 9955-445-15-7
Iš prancūzų kalbos vertė Agnė Judžentytė, Nijolė Keršytė, Regina Matuzevičiūtė ir Aušra Pažėraitė

Straipsnių rinkinys, kuris pirmą kartą pasirodė 1982 m. Tai skirtingu metu ir įvairiomis progomis rašyti straipsniai, atrodo, parinkti ir sujungti kelių Levino filosofijai esminių temų, tarp jų kitybės ir laiko, pagrindu.

Original price was: 7.99€.Current price is: 3.99€.

Add to wishlist

Straipsnių rinkinys, kuris pirmą kartą pasirodė 1982 m. Tai skirtingu metu ir įvairiomis progomis rašyti straipsniai, atrodo, parinkti ir sujungti kelių Levino filosofijai esminių temų pagrindu.

„Tikroji, nepaneigiama vertė […] tai šventumo vertė. Šventumas priklauso anaiptol ne nuo netekčių, jis glūdi įsitikinime, kad visur kitam reikia užleisti pirmą vietą pradedant fraze „aš tik po jūsų“, sakoma prie atvertų durų, baigiant kone neįmanomu (tačiau Šventumas to reikalauja) pasirengimu mirti už kitą, […] Jei norite, situacija, kai Dievas ateina į mąstymą, anaiptol nėra nei stebuklas, nei noras suprasti kūrimo paslaptį. Argi sukūrimo idėja yra pirmoji? Dieviškumo sukeliamas smūgis, imanentinės sąrangos, kurią galiu aprėpti, kurią galiu gauti iš savo mąstymo ir kuri gali tapti manoji, pertrūkis – tai kito asmens veidas.“