1925 metais iš žydiškos perspektyvos parašytas romanas, kurio veiksmas vyksta Kaune. Autorius originaliai supina savo gyvenamo laiko visuomeninių pervartų refleksiją, autobiografines patirtis, didmiesčio vaizduoseną, ekspresionistinę estetiką ir Kauno topografiją.
„Prieš mus — pirmas tarpukario Kauną įprasminantis romanas, dargi parašytas iš žydiškos kairuoliškos perspektyvos, beveik nesiejamos su laikinąja sostine, ir taip praturtinantis literatūrinę miesto refleksiją unikaliu žvilgsniu. Literatūros tyrinėtojai kaip ankstyviausią Kauną tematizuojantį stambiosios prozos kūrinį iki šiol nurodo Teofilio Tilvyčio romaną „Ministerijos Rožė“, išleistą 1931 m., t. y. jau praėjus penkeriems metams po Zingmano Oifn švindltrep pasirodymo. Tai skatina svarstyti apie nuoseklų daugiakultūrės perspektyvos įtraukimą į miesto literatūros tyrimus. Dabar jau aišku, kad pirmasis Kauno romanas priklauso visai ne lietuvių, o jidiš rašytojo plunksnai.“
Goda Volbikaitė
Knyga žiniasklaidoje
LRT „Kultūros savaitė“ Jidiš tyrinėtoja Goda Volbikaitė verčia neskaitytus tarpukario Kauno puslapius
„Mažosios Europos pokalbiai“ Apie pirmąjį tarpukario Kauną įamžinantį romaną. Pokalbis su Goda Volbikaite
„Šiaurės Atėnai“ KALMEN ZINGMAN „Ant sraigtinių laiptų“. Ištrauka
Bernardinai.lt Jidiš literatūros tyrinėtoja G. Volbikaitė: „Kaunas nėra joks „lietuviškas“ miestas, kaip ilgą laiką buvo bandoma visuotinai įteigti“
Fantastiškų (-os) knygų žiurkės: Ant sraigtinių laiptų
„Šiaurės Atėnai“ : Vasara jau čia