Rémi Brague „Ekscentriškoji Europos tapatybė“

190 psl. | 125×190 | © 2001 | ISBN: 9955-445-27-0
Iš prancūzų kalbos vertė Regina Matuzevičiūtė ir Kristina Kazakevičiūtė

Kas būdinga Europai? Pasisavinimas to, kas jai svetima. Istorijos ir filosofijos požiūriu Europos ištakos iš tikrųjų yra už jos ribų. Apibrėžiant Europos tapatybę, ji labai anksti buvo susieta su dvejomis ištakomis – graikais ir žydais. Jos kultūra – ekscentriška; ne „išcentriška“ ar „becentrė“, o tokia, kurios centras yra už jos pačios ribų.

5.99

Add to wishlist
Kategorijos: , Žymos: , ,

Kas būdinga Europai? Pasisavinimas to, kas jai svetima. Istorijos ir filosofijos požiūriu Europos ištakos iš tikrųjų yra už jos ribų. Apibrėžiant Europos tapatybę, ji labai anksti buvo susieta su dvejomis ištakomis – graikais ir žydais. Jos kultūra – ekscentriška; ne „išcentriška“ ar „becentrė“, o tokia, kurios centras yra už jos pačios ribų. Prasidėjęs skoliniais iš kitų civilizacijų, Europos romėniškasis kelias veda į esminę kūrybinę sintezę, kurios vaisius – šiandienė Europos erdvė.

Ši Remi Brague’o knyga pirmąkart išleista 1992 m. Prancūzijoje ji jau sulaukė keleto leidimų ir išversta į daugelį Europos kalbų (vokiečių, graikų, ispanų, italų, katalonų, lenkų, slovėnų, turkų, vengrų ir kt.).