Saulius Geniušas „Pramanų fenomenologija. Apie estetiką, vaizduotę ir savimonę”

 

376 psl. | 130 mm x 200 mm | © 2022 | ISBN: 978-609-8280-23-4

Iš anglų kalbos vertė Tomas Marcinkevičius.

Kalbos redaktorius Paulius Garbačiauskas

Knygos dailininkas Jurgis Griškevičius

„Pramanų fenomenologija. Apie estetiką, vaizduotę ir savimonę” – tai fenomenologinių etiudų rinkinys, kuriuos galima apibūdinti „ribiniais tekstais“, suprantant šį pasakymą kaip užuominą, kad šioje knygoje skirtingais būdais susitelkiama į autorius ir temas, kurie aptinkami šalia fenomenologijos ribų.
Saulius Geniušas yra Kiniškojo Honkongo universiteto profesorius. Fenomenologinę prieigą plėtojantis filosofas, knygų Phenomenology of Productive Imagination (2022), Kas yra skausmas? (2021), The Phenomenology of Pain (2020), The Origins of the Horizon in Husserl’s Phenomenology (2012) bei daugybės straipsnių vaizduotės, skausmo, estetikos ir savimonės klausimais autorius. Ši knyga yra antroji Sauliaus Geniušo knyga lietuvių kalba.

14.95

Add to wishlist

„Bendra visą knygą persmelkianti tema yra pramanų fenomenologija. Autorius parodo, kaip naudojant fenomenologinį metodą galima suprasti ir aprašyti tai, kas aktualiai neegzistuoja – meno kūrinius, prisiminimus, vaizduotės sukurtus vaizdinius, sapnus ar net haliucinacijas.“

Dalius Jonkus, Vytauto Didžiojo universitetas

„Šiame esė rinkinyje Saulius Geniušas pateikia visą puokštę pavyzdinių fenomenologinių estetikos, vaizduotės, muzikos ir savivokos tyrimų. Geniušo esė pasižymi skaidrumu ir gyvumu, jose jis dėmesingai derina dėmesį „patiems dalykams“ su įtraukia skirtingų filosofinių ir fenomenologinių srovių autorių interpretacija.”

Nicolas de Warren, Penn State universitetas

Knyga žiniasklaidoje

Literatūra ir menas Dalius Jonkus. Pramanai ir tiesa

LRT Mažoji studija. Kultūra ir religija. Apie pramanų fenomenologiją

15 min 10 metų Honkonge gyvenantis prof. S.Geniušas – apie filosofiją krizės metu