El. knyga – Timothy Snyder „Apie tironiją“

126 psl. | 118×164 | © 2019 | ISBN: 978-609-96087-9-2

Iš anglų kalbos vertė Viktoras Bachmetjevas

Donaldą Trumpą išrinkus JAV prezidentu, Snyderis, remdamasis istorijos žiniomis, parengė dvidešimt pamokų, kaip apsisaugoti nuo tironijos įsigalėjimo. Ši knyga – tai pilietinio sąmoningumo ir politinio aktyvizmo pradžiamokslis.

4.95

Add to wishlist

Timothy Snyderis (g. 1969) – istorikas, Jeilio universiteto profesorius, JAV Holokausto muziejaus Sąžinės komiteto narys, kurio moksliniai tyrimai apima dviejų didžiųjų XX a. represinių režimų – nacizmo ir stalinizmo – veiklą. „Apie tironiją“ – ketvirtoji Snyderio knyga lietuviškai.

„Neaprėpiamo informacijos kiekio, inertiškų ir subiurokratintų politinių procesų, kasdien plintančio viešumo ir technologizuoto privatumo laikmetyje atgimsta baimės, vedančios prie laisvės atsisakymo. Istorija ne kartojasi, bet primena mums neišmoktas pamokas. Timothy Snyderio knyga – tai atsakas avantiūristinei tironijos nostalgijai ir bandymas priminti pamokas, kurios padeda išsaugoti trapų galių balansą, kuris vadinamas demokratija.“ (Paulius Gritėnas)

„Tai knyga, mokanti istoriškai mąstyti, primenanti Václavo Havelo imperatyvo „gyventi tiesoje“ svarbą, kalbanti apie kasdienės politikos ir betarpiško bendravimo, kuriuos užmiršome dreifuodami kompiuterinių algoritmų pasaulyje, poreikį. „Neatiduokite laisvės savo noru“, – sako Timothy Snyderis. Sunku įsivaizduoti prasmingesnį palinkėjimą Lietuvos visuomenei XXI amžiuje.“ (Aurimas Švedas)

Knyga žiniasklaidoje

Donatas Puslys, bernardinai.ltV. BACHMETJEVAS: PERNELYG VIENPUSIŠKAI SUVOKIAME, KAS YRA KRITINIS MĄSTYMAS

Viktoras Bachmetjevas, LRTISTORIKAS SNYDERIS: PASAULYJE ŠIANDIEN PILNA IMPERIJŲ, BET TIK EUROPA MOKA JAS ĮVEIKTI

Elžbieta Banytė, LRTTEKSTAI, KURIŲ REIKIA (KNYGŲ APŽVALGA)

Aurimas Šimeliūnas, Šiaurės atėnaiŠNABŽDESIAI PRIEŠ TOTALITARIZMĄ – BŪKITE INTYMŪS IR VENKITE INTERNETO

Linartas Tuomas, Šiaurės atėnaiAPIE PRASTŲ PAMOKSLŲ TIRONIJĄ: KRITINIO MĄSTYMO PLACEBAS