Erazmas Stela „Apie Prūsijos senybes“

126 psl. | 125×195 | © 2004 | ISBN: 9955-445-79-3
Iš lotynų kalbos vertė Mintautas Čiurinskas
Įvadą ir komentarus parašė Gintaras Beresnevičius

Erazmas Stela gyveno Reformacijos išvakarėse, Renesanso sklidimo šiaurėn metu; jo gyvenimas ir mąstymas buvo kupini entuziazmo, smalsumo ir ideologijos. Galbūt Stelai magėjo sujungti antikinę ir vokiškąją istorijas, užpildyti spragas Antikos raštuose, šiaip ar taip, jo mentalitetas čia buvo paslankus. Istorinė tiesa buvo pritempiama iki poetinės tiesos, ir atvirkščiai.

3.99

Add to wishlist
Kategorijos: , Žymos: , ,

Erazmas Stela gyveno Reformacijos išvakarėse, Renesanso sklidimo šiaurėn metu; jo gyvenimas ir mąstymas buvo kupini entuziazmo, smalsumo ir ideologijos. Amžininkų nuomonė apie Stelą buvo pakankamai gera, jis laikytas senovės specialistu, prie tokio vertinimo prisidėjo ir jo pomėgis traukti nežinomas kronikas, kartais prie Antikos autorių kompiliacijų pridedant tariamai iš jų pačių paimtus fragmentus. Galbūt Stelai magėjo sujungti antikinę ir vokiškąją istorijas, užpildyti spragas Antikos raštuose, šiaip ar taip, jo mentalitetas čia buvo paslankus. Istorinė tiesa buvo pritempiama iki poetinės tiesos, ir atvirkščiai.

Mintauto Čiurinsko vertimas aiškiai perteikia Stelos mintis, o Prūsijos senovės žinovo Gintaro Beresnevičiaus komentaras patikimai veda skaitytoją mįslingo teksto labirintais.