Sold Out

Peter Wust „Netikrybė ir rizika“

239 ps. | 125×195 | © 2000 | ISBN: 9955-445-06-8
Iš vokiečių kalbos vertė Nerijus Šepetys
Baigiamąjį žodį parašė Tomas Sodeika

Peteris Wustas yra vienas iš svarbiausių krikščioniškos egzistencinės filosofijos mąstytojų. Savo pagrindiniame darbe  jis atskleidžia teigiamą žmogaus egzistencinio neužtikrintumo pusę. Pasak jo, tokia būklė atveria žmogui erdvę, kurioje jis gali realizuoti savo būtį.

2.99

Neturime

Peter Wust (1884-1940) – vokiečių filosofas, dėstė Miunsterio universitete, bendravo su Maxu Scheleriu ir Edita Stein, rūpinosi filosofiją padaryti „pasaulio ir gyvenimo nušvietimu“.

Greta Gabrielio Marcelio Wustas yra vienas iš svarbiausių krikščioniškos egzistencinės filosofijos mąstytojų. Savo pagrindiniame darbe „Netikrybė ir rizika“ (1937 m.) jis atskleidžia teigiamą žmogaus egzistencinio neužtikrintumo pusę. Pasak jo, tokia būklė atveria žmogui erdvę, kurioje jis gali realizuoti savo būtį.

„Dar Kantas pastebėjo, kad visi svarbiausi filosofijos klausimai suvedami į vienintelį klausimą: „kas yra žmogus?“ Wusto atsakymas skambėtų taip: žmogus yra netikrybė ir rizika. Šią knygą Wustas laikė savo svarbiausiu ir geriausiai pavykusiu veikalu.“ (Tomas Sodeika)

„Filosofinį Wusto mąstymą gaivina religinis nusiteikimas, tuo jis jungiasi į tokią eilę mąstytojų kaip Augustinas, Pascalis, Kierkegaardas… Filosofija yra gyvo žmogaus konkretus egzistencinis reikalas.“ (Juozas Girnius)