Sergio Romano „Laiškas bičiuliui žydui“

141 psl. | 130×190 | © 1999 | ISBN: 9986-590-90-6
Iš italų kalbos vertė Giedrė Jankevičiūtė ir Jonas Malinauskas

Nežydui apmąstyti žydų likimą ir dabartį – sunku ir net rizikinga. Daugel, ką apie tai sakome, virsta stereotipais arba atsikalbinėjimu. Ar pavyko Sergio Romanui, buvusiam Italijos ambasadoriui NATO ir gorbačiovinėje Maskvoje, parašyti sąžiningą ir atvirą knygą? Italijoje ji sukėlė karštų ginčų. Ji iškalbi visur, kur santykiai su žydais tebėra skaudus rūpestis.

3.99

Add to wishlist
Kategorijos: , Žymos: , ,

Nežydui apmąstyti žydų likimą ir dabartį – sunku ir net rizikinga. Daugel, ką apie tai sakome, virsta stereotipais arba atsikalbinėjimu.

Ar pavyko Sergio Romanui, buvusiam Italijos ambasadoriui NATO ir gorbačiovinėje Maskvoje, parašyti sąžiningą ir atvirą knygą? Italijoje ji sukėlė karštų ginčų. Ji bus iškalbi visur, kur santykiai su žydais tebėra skaudus rūpestis.

Sergio Romano g. 1929 m. Venecijoje, 1954 m. pradėjo diplomato karjerą: vadovavo Italijos užsienio reikalų ministerijos kultūrinių ryšių skyriui, buvo ambasadorius NATO, 1985-1989 m. Buvo ambasadorius Maskvoje. 1989 m. pasitraukė iš diplomatinės tarnybos. Pagrindinė tyrinėjimų sritis – Italijos ir Prancūzijos XIX-XX a. istorija.