Sold Out

Bernardas Gailius „Nusikaltimai „prie Smetonos“

191 psl. | 150×210 | © 2008 | ISBN: 978-9955-656-54-8

Knygoje pristatomas keleto didžiausio atgarsio tarpukario Lietuvoje susilaukusių baudžiamųjų bylų istorinis tyrimas. Naudodamas publicistinį stilių ir sumaniai sukurdamas intrigą, autorius pasakoja kažkada garsiai nuskambėjusius, o šiandien jau primirštus įvykius, iš naujo įvertindamas įvairias jų versijas ir atskleisdamas paslaptis

5.99

Neturime

Kategorijos: , Žymos: , ,

Knygoje pristatomas keleto didžiausio atgarsio tarpukario Lietuvoje susilaukusių baudžiamųjų bylų istorinis tyrimas. Naudodamas publicistinį stilių ir sumaniai sukurdamas intrigą, autorius pasakoja kažkada garsiai nuskambėjusius, o šiandien jau primirštus įvykius, iš naujo įvertindamas įvairias jų versijas ir atskleisdamas paslaptis. Apie visuomenę daug pasako tai, ką joje laiko nusikaltimu. Nors sudaryta kaip atskirų pasakojimų rinkinys, knyga suteikia daug bendrų žinių apie nusikaltimus, jų tyrimą ir nusikaltėlius tarpukario Lietuvoje ir yra vertinga kaip kultūros (subkultūros) istorijos studija. O istorinis nusikaltimų tyrimas yra tarsi žvilgsnis į visuomenę ir valstybę kitu kampu, „iš apačios”.

Bernardas Gailius (g. 1981) – istorikas, teisininkas, parašė ir išleido knygą „Partizanai tada ir šiandien“ (2006). Mokslinį darbą dirba Vilniaus universitete.